• Dzień Kropki

    • Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto. Święto- kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

    • Dzień Przedszkolaka

    • W dniu Przedszkolaka to nauczycielki składają życzenia swoim podopiecznym- to święto co roku jest hucznie celebrowane. Wszystko po to, by przedszkolaki poczuły się wyjątkowo docenione i ważne. Także i w naszym przedszkolu dzieciaki brały udział w licznych konkurencjach sportowych, zabawach na świeżym powietrzu, pozowały do zdjęć z rekwizytami oraz pomogły przygotować słodki poczęstunek (galaretka z bita śmietaną). Uśmiechów na twarzy i radości było całe mnóstwo. 

    • Dzień Jabłka

    • Celem obchodów owego dnia było zachęcanie dzieci do spożywania owoców ze względu na ich walory zdrowotne, odżywcze, ale i smakowe. Już przekraczając próg sali, można było doświadczyć niezwykłego aromatu pięknych, kolorowych jabłek. Dzieciaki miały okazję spróbować własnoręcznie wykonanego soku, który oczywiście bardzo im smakował. Nie zabrakło także aktywności plastycznej, podczas której rozwijamy umiejętności manualne naszych przedszkolaków.

    • Obchody Dnia Chłopaka

    • Od najmłodszych lat wdrażamy dzieci do tego, aby pamiętały o różnorodnych świętach, a tym samym miały okazję do składania życzeń i okazywania sobie nawzajem  szacunku. Jednym z takich świąt jest „Dzień Chłopaka” przypadający na dzień 30 września. To wspaniały moment na to, aby chłopcy i dziewczynki świetnie wspólnie się bawili. Nie zabrakło wspólnych zabaw tanecznych i słodkiego poczęstunku. Ten dzień wypełniony był różnorodnymi atrakcjami. Dziewczynki swoim kolegom składały życzenia zaśpiewały sto lat oraz wręczyły upominki.

      

    • Spotkanie z policjantem

    • Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant- profilaktyk sierż. sztab. Robert Chęciński, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. W trakcie spotkania, podkreślano, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych dla ich bezpieczeństwa. Przypomniano numery alarmowe i zasady ich używania.

    • Europejski Dzień Języków Obcych

    • 26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. W ramach obchodów Dnia Języków Obcych grupa „Motylki” wykonała pracę plastyczną –„flaga Wielkiej Brytanii” oraz zapoznała się ze słowem ,, dzień dobry" w kilku językach.

    • Klub Książki

    • Po wakacyjnej przerwie powróciła do nas Pani Karolina Bluszcz z Klubem Książki.

     Nasze „Biedronki” otrzymały od Pani Karoliny prezent - książeczki z przygodami Tupcia Chrupcia.

    • Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską

    • 10 października do naszego przedszkola przyjechał bardzo ważny Gość- Pani Sędzia Anna Maria Wesołowska. Dzieciaki były mile zaskoczone, gdy okazało się, że to ta sama Pani, która występuje w telewizji. Pani Sędzią uświadomiła im, czym jest przestępstwo. Ustaliła z dziećmi, jakie zachowania krzywdzą innych, jak na nie reagować i kogo prosić o pomoc. Wyjaśniła także, że w sądzie wymierza się karę tym osobom, które są „niegrzeczne”. Bardzo ważne jest to, by już od najmłodszych lat dawać dobry przykład i pokazywać, co jest :dobre”, a co „złe”.

    • Poranki z teatrzykiem "kamishibai" w Sulmierzycach

    • Grupa "Motylki"- na zaproszenie ze strony pracowników Gminnej Publicznej Biblioteki w Sulmierzycach wzięły udział w projekcie "Poranki z kamishibai". Wyjazdy będą odbywały się cyklicznie. W dniu 17.10 Pani Karolina przedstawiła dzieciakom bajkę "Trzy świnki". Zorganizowała dla przedszkolaków zabawy ruchowe, ćwiczenia oddechowe z piórkami oraz pracę plastyczno- techniczną - "Tytułowa świnka". "Motylki"- zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola☺️

    • Pasowanie na Przedszkolaka

    • Wyjątkowym dniem dla dzieci z grupy młodszej ,był z pewnością 27.10.2023r., kiedy to odbyło się uroczyste przyjęcie dziewięciorga dzieci w poczet  Przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości- sześciolatków z grupy "Biedronek", nauczycielek oraz przybyłych na uroczystosć rodziców.  Podczas części artystycznej "Motylki" zaprezentowały swoje umiejętności- dając tym samym dowód jak dużo już potrafią. Były więc wierszyki, piosenki, gra na instrumentach oraz taniec "Belgijkja". Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Był to dla trzylatków i 4-latka, pierwszy bardzo ważny występ. Następnie Pani Dyrektor Gabriela Najgibaur dokonała uroczystego pasowania, każdego dziecka na Przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieciaki otrzymały dyplomy oraz kuferki ze słodkościami.

    • II Gminna Spartakiada Przedszkolaków

    • 30 października pod patronatem Wójta Gminy Sulmierzyce, odbyła się II Gminna Spartakiada Przedszkolaków. Rozegrano osiem drużynowych konkurencji. Wszyscy zawodnicy wykazawali się zwinnością, sprawności a ruchową i zręcznością,  pamiętając przy tym o zasadach zdrowej rywalizacji, przestrzeganiu reguł sportowych i współdziałaniu w zespole. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy sportowej czuwał pan Marcin Nowak - nauczyciel wychowania fizycznego, który pełnił funkcję głównego sędziego zawodów. Głównym celem "spartakiady" było propagowanie wśród dzieci i rodziców zdrowego stylu życia, podkreślenie znaczenia roli ruchu w prawidłowym rozwoju dziecka czy integracja środowisk przedszkolnych. Jury jednogłośnie ogłosiła wszystkie drużyny: "Biedronki" z przedszkola w Bogumiłowichach, "Słoneczka" oraz "Stokrotki" z przedszkola w Sulmierzycach- zwycięzcami, a zawodnicy nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz wspaniałymi nagrodami. Dziękujemy również za obecność miłym gościom, którzy zasiedli wraz z Jury. 

    • "Parasol pani Jesieni"

    • 09.11 w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego , pt. "Parasol pani Jesieni". Prac zgłoszeniowych było bardzo dużo, za co serdecznie dziękujemy dzieciakom i ich rodzicom. Pani dyrektor Gabriela Najgebaur wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy !!!

    • Dzień Pluszowego Misia

    • Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie oraz inne przytulanki opanowały przedszkole. Przybyły ze swymi małymi właścicielami, żeby się bawić i świętować. W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia nasze przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem "Herbatka u Misia". Dzieci przyznały jednogłośnie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.

    • Andrzejki

    • "Serce z imionami, zaczarowana butelka, lanie wosku, kim będę w przyszłości, co ciekawego w jajeczku"- to kilka z tegorocznych wróżb andrzejkowych. Dzieciaki uczestniczyły też w dyskotece i zabawach muzycznych na sali gimnastycznej z uczniami klas I-III

    • Spotkanie z Mikołajem

    • Nasze przedszkolaki obchodziły Mikołajki zarówno w przedszkolu, jak i na Ranczo "Zagata" w Grabarzach. Otrzymały mnóstwo upominków, dzięki czemu na ich buziach zagościł piękny uśmiech. Podczas pobytu w wiosce Świętego Mikołaja wykonały laurkę dla Mikołaja, wykonały ozdoby na choinkę, częstowały się pierniczkami i wypiły gorącą czekoladę. Nie zabrakło równiez pamiątkowych zdjeć ze Świetym Mikołajem.

    • Jasełka

    • Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność oraz miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci, jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. Ten magiczny czas, tę piękną atmosferę, daje się odczuć również w naszym przedszkolu. By dodatkowo umilić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, dzieciaki w przedświątecznym tygodniu sprawiły wielką radość swoim bliskim pięknym przedstawieniem jasełkowym. Przedszkolaki, ku radości swoich rodziców, w pięknych strojach, przedstawiały historię narodzin Jezusa uświetnioną nowoczesnymi kolędami, pastorałkami i świątecznymi piosenkami.

    • Rozstrzygnięcie konkursu "Bożonarodzeniowy stroik świąteczny"

    • Jury miało bardzo trudne zadanie do wykonania, ponieważ z roku na rok wzrasta zarówno jakość wykonywanych stroików, jak i ilość przyniesionych prac. Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Pani dyrektor Gabriela Najgebaur wręczyła dzieciakom dyplomy i nagrody.

    • Uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka

    • 15 lutego do naszego przedszkola przybyli zacni goście- Babcie i Dziadziusiowie. Dzieci poprzez część artystyczną wyrażały szacunek, a także dziękowały i doceniały swoje babcie i dziadków za bezwarunkową miłość, ich troskę, poświęcony czas, opiekę, zabawę i życiową wiedzę. Przygotowane były również dla babć i dziadków zadania do wykonania m.in. ubijanie białek, wiązanie krawatów taniec z rekwizytem oraz konkurs typu 'Jaka to melodia'. Na koniec dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty.

    • Dzień pizzy

    • 09.02 obchodzimy Międzynarodowy dzień Pizzy. z tej okazji nasze przedszkolaki wybrały się na warsztaty do "Solparku" w Kleszczowie. Przygotowały własną  pizzę: formowały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, nakładały swoje ulubione składniki i posypywały serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy.  

     • Dzień Kobiet

     • 8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy składali  życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodkości, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych twarzy uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)