• Witamy w Naszej Szkole
   • Staramy się aby każdy wchodził i wychodził od Nas Uśmiechnięty :)
   • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
    • SPOTKANIE Z PARAOLIMPIJCZYKIEM
     • SPOTKANIE Z PARAOLIMPIJCZYKIEM

      Jacek Przebierała

      13 grudnia 2023 roku, odwiedził nas pan Jacek Przebierała, zdobywca dwóch brązowych medali na Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney i Atenach w rzucie oszczepem. Sportowiec ten ma również na swoim koncie liczne medale z mistrzostw Europy, Świata i Polski. W prelekcji, którą wygłosił pan Jacek, udział wzięli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, uczniowie z Dworszowic Pakoszowych oraz klasy 7-8 ze szkoły w Sulmierzycach.

     • PROJEKT EDUKACYJNY

      Jak mówić o niepełnosprawności - osoby głuche i niedosłyszące.

      6 grudnia odbyły się kolejne zajęcia z projektu edukacyjnego „Jak mówić o niepełnosprawności?”. Z uczniami klasy III rozmawialiśmy o osobach głuchych i niedosłyszących.

      Podczas zajęć uczniowie w grupach układali historyjkę obrazkową na podstawie opowiadania „Szymon i kosmiczne aparaty”, wymieniali symbole osób głuchych, omawiali sposoby pomocy osobom słabosłyszącym lub głuchym. Nauczyli się również paru ważnych słów w języku migowym: „Dzień dobry”, „Do widzenia”, „Proszę”, „Dziękuję”, „Przepraszam”. Na koniec zajęć uczniowie mieli okazję wczuć się w sytuację osób niesłyszących podczas gry w kalambury.

     • MOJA CHOINKA BOŻONARODZENIOWA

      Konkurs

      Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, z tej okazji w naszej szkole

      został zorganizowany konkurs

      "Moja choinka Bożonarodzeniowa".

      Do szkoły dostarczono bardzo dużo pięknych prac,

      z których Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców.

      Oto oni:

      w kategorii kl. I - IV

      I miejsce: Tomasz Bartosik

    • MIKOŁAJKI
     • MIKOŁAJKI

      W dniu 06.12.2023r. w naszej szkole gościliśmy Świętego Mikołaja. Uczniowie klas młodszych oraz przedszkola ubrali się w tym dniu bardzo świątecznie. Królowały mikołajowe czapki, ale nie brakowało też różków renifera czy innych pomysłowych ozdób świątecznych. O godzinie 8.25, do zebranych w świetlicy szkolnej dzieci klas młodszych, a następnie dzieci przedszkolnych, przy dźwiękach dzwoneczków przybył Święty Mikołaj w towarzystwie uroczej choinki. Pani Dyrektor, w tej roli, pomagała Mikołajowi wręczać prezenty. W podziękowaniu za nie, wszyscy zgromadzeni uczniowie, zaśpiewali Mikołajowi pastorałkę. Mikołaj udał się w dalszą drogę, a dzieci wraz nauczycielami w wielkiej radości wróciły do swych klas.

    • PIECZENIE PIERNICZKÓW.
     • PIECZENIE PIERNICZKÓW.

      Przedświąteczna atmosfera sprawiła, że uczniowie z klas I - III piekli i dekorowali w szkole pierniki i ciasteczka. Korzenny zapach, przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne, unosił się wszędzie. Była to również okazja do ukazania piękna świąt Bożego Narodzenia, poznania tradycji i zwyczajów świątecznych.

    • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
     • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

      28 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości, który był jednocześnie podsumowaniem cyklu zajęć na temat życzliwości prowadzonych w listopadzie pod hasłem “Listopad- miesiącem życzliwości”. Przez cały miesiąc w holu naszej szkoły stało “Jesienne drzewo życzliwości” na którym uczniowie przyczepiali kolorowe listki z miłymi życzeniami, pozdrowieniami, podziękowaniami i optymistycznymi hasłami. Dzięki temu każdy uczeń mógł podzielić się pozytywnymi myślami z innymi lub wyrazić swoją sympatię do ulubionego przedmiotu, kolegów czy nauczycieli. Uczniowie mieli również okazję “wziąć” i to dosłownie, dobre słowo dla siebie, urywając karteczki z pozytywnymi radami z gazetki szkolnej wiszącej na korytarzu.

     • POWIATOWE ZAWODY UNIHOKEJA

      W piątek, 24 listopada, dzieci z naszej szkoły, wzięły udział w powiatowych zawodach unihokeja. Reprezentowali nas zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Trzeba przyznać, że każdy mecz był pełen emocji. Obecność dwóch drużyn na boisku dodatkowo zwiększała gorące dopingowanie tej, która aktualnie grała. Mecze odbywały się w systemie "każdy z każdym". Drużyna chłopców miała jedno zwycięstwo, remis z drużyną zwycięską i jedną przegraną. Natomiast dziewczynki niestety przegrały oba mecze. Ostatecznie dziewczynki i chłopcy zajęli 3. miejsce. Zawody międzyszkolne w unihokeju były dla wszystkich uczniów pierwszym takim wydarzeniem w życiu. W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogumiłowicach zakończyli swoje uczestnictwo w szkolnych zawodach. Był to czas intensywnych przygotowań i sprawdzenie swoich umiejętności, czas zwycięstw i porażek. Wielu uczniów miało ochotę reprezentować barwy naszej s

    • AUDYCJA MUZYCZNA
     • AUDYCJA MUZYCZNA

      Tańce orientalne.

      Dnia 22 listopada odbyła się audycja muzyczna o tańcach orientalnych.

      Dzieci miały okazję zobaczyć kilka tańców z różnych części Bliskiego Wschodu m.in. Khaleegy, Saidi - taniec z kijem, ITS.

      Dziewczynki zatańczyły taniec włosów, chłopcy mogli wykonać taniec z saggatami - instrumentem muzycznym, na którym wybija się rytm.

    • Światowy Dzień Pluszowego Misia
     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.

      Z tej okazji w dniu 22.11.2022 r. uczniowie z klas I – III uczestniczyli w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każdy uczeń przyszedł do szkoły ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu uczniów czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebojów.

    • Ogólnopolski projekt edukacyjny.
     • Ogólnopolski projekt edukacyjny.

      „Jak mówić o niepełnosprawności?”.

      13 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Niewidomych, którego celem jest przypomnienie, że osoby niewidome i słabowidzące są obecne w naszym społeczeństwie oraz uczestniczą w nim na równi z osobami pełnosprawnymi.

      Uczniowie klasy III wzięli udział w zajęciach projektowych mających na celu uwrażliwienie uczniów na problematykę funkcjonowania osób niewidomych i słabowidzących. Podczas zajęć klasa wysłuchała opowiadania pt. „W świecie ciemności”. Wspólnie porozmawialiśmy o niepełnosprawności narządu wzroku, o ważnej roli psa przewodnika i białej laski oraz zwróciliśmy uwagę na potrzeby i trudności, z jakimi borykają się na co dzień osoby niewidome. Uczniowie zapoznali się z alfabetem Braille'a oraz dowiedzieli się jak można pomóc osobie niewidomej. Zabawa “Co jest w worku?” pozwoliła uświadomić uczniom, jak istotny jest zmysł wzroku w codziennym ż

    • JESIENNA, WESOŁA DYNIA.
     • JESIENNA, WESOŁA DYNIA.

      Gminny konkurs ,,Jesienna wesoła dynia”

      Pękata, okrągła, pomarańczowa ,,królowa jesieni” – dynia była inspiracją do zorganizowania w naszej szkole konkursu ,,Jesienna wesoła dynia”. Celem konkursu było: rozwijanie u dzieci ich wyobraźni i pomysłowości oraz zdobywanie przez dzieci doświadczenia w zakresie twórczości plastycznej. Konkurs zorganizowany przez panią Iwonę Telingę oraz panią Wiktorię Wawrzyniak był skierowany do uczniów klas I – III z terenu Gminy Sulmierzyce.

    • ZAWODY W TENISA STOŁOWEGO
     • ZAWODY W TENISA STOŁOWEGO

      W dniu 17 listopada uczennice z klas 4-6, Aleksandra Kamyszek, Magdalena Kapela i Antonina Kozłowska, wzięły udział w prestiżowych zawodach sportowych w tenisie stołowym na szczeblu półfinału województwa łódzkiego. Niezaprzeczalnie, poziom tych zawodów był bardzo wysoki, jednak naszym zawodniczkom udało się zdobyć 5 miejsce. Udział w tak ważnych zawodach na tym etapie rozgrywek to cenna i wartościowa informacja zwrotna dla naszych dziewczyn, które mimo presji wyniku, świetnie sobie poradziły.

    • XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
     • XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      W naszej szkole 17 listopada 2023 roku obchodzony był XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Od kilku lat uczniowie biorą udział w tym projekcie i cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem. Uczniowie klas 0-III wykonywali różne zadania na miarę swoich możliwości. Uczniowie klas IV-VIII byli odpytywani z tabliczki mnożenia i dzielenia na górnym i dolnym korytarzu. Kto zdał egzamin ze znajomości tabliczki otrzymał CERTYFIKAT oraz słodki upominek czyli cukierka- matematyczną „krówkę” w okolicznościowym specjalnym papierku. W klasie V lekcja matematyki była poświęcona na świetne zabawy z tabliczką mnożenia, w które uczniowie bardzo się zaangażowali. W zabawę włączyli się także bardzo chętnie nie tylko wszyscy uczniowie ale także nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji. Sądząc po uśmiechach i dobrej zabawie, nie takie te liczby straszne.

    • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE.
     • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE.

      Klasy I - VIII.

      W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bogumiłowicach w dniu 14 listopada (wtorek) 2023 roku odbyły się warsztaty profilaktyczne w zakresie tematycznym:

      • „Emocje w świecie dziecka” - dla uczniów klas I-III
      • „Agresja: przezwyciężam ją!” - dla uczniów klas IV-VI
      • „Bezpiec
    • WYCIECZKA DO ŁODZI
     • WYCIECZKA DO ŁODZI

      EC1, Experymentarium, Laser Games

      15 listopada uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami: p. Justyną Kubiak, p. Iwoną Włodarczyk, p. Ewą Soboń oraz p. Marcinem Nowakiem wybrali się na wycieczkę do Planetarium EC1 oraz do Experymentarium i Laser Games mieszczącego się w Manufakturze w Łodzi.

     • Piłka ręczna chłopców

      W dniu 14.11 miały miejsce długo oczekiwane zawody w piłce ręcznej chłopców rocznika 2011 i młodsi. Nasza szkoła z dużym entuzjazmem przystąpiła do tych zawodów, mając nadzieję na osiągnięcie wysokiego miejsca. Niestety, los nie był nam sprzyjający i przegraliśmy pierwszy mecz w ostatniej sekundzie spotkania. Ta niefortunna porażka wpłynęła na naszą motywację, co przełożyło się na kolejną porażkę w drugim meczu. Jednak w ostatnim starciu, nasza drużyna pokazała charakter i odniosła zwycięstwo nad najsilniejszym zespołem w całych zawodach. Niestety, nie wystarczyło to do osiągnięcia dobrego miejsca. Dla większości chłopców były to pierwsze tego typu zawody, które były wartościowym doświadczeniem.

    • 11 LISTOPADA
     • 11 LISTOPADA

      ​​​​

      ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      W dniu 10.11.23r. w naszej szkole odbył się apel z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem o godzinie 11.11. wraz z uczniami w całej Polsce, hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy III i IV prezentowali wiersze patriotyczne oraz krótkie scenki, z których widzowie mogli dowiedzieć się, czym jest patriotyzm, kim jest patriota i kim był Józef Piłsudski. Wraz z chłopcami z klasy V i VII śpiewano patriotyczne pieśni. Wystąpiła również grupa przedszkolna Biedronek, która pięknie zaśpiewała „Piosenkę małego patrioty”. Na koniec klasa III zaprezentowała taniec w barwach narodowych.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Herb Polski
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 22.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia