KONKURS OGÓLNOPOLSKI - LEON
Wyniki
Uczniowie klas II, III, IV i V uczestniczyli w jesiennej sesji konkursu LEON z matematyki. Mieli okazję zmierzyć się w rozwiązywaniu zadań matematycznych z rówieśnikami z całej Polski. Osiągnęli bardzo dobre wyniki i nauczyciele są bardzo dumni ze swoich wychowanków. Najlepszymi osiągnięciami mogą poszczycić się uczniowie klasy IV Tomasz Bartosik , który zajął V miejsce rozwiązując poprawnie 91% zadań oraz Gabriela Spaleniak, która zajęła VI miejsce rozwiązując poprawnie 88% zadań. Obydwoje uczniów zgodnie z regulaminem konkursu otrzymało Dyplomy Laureata.
Uczniów do konkursu przygotowywały: Anna Bujacz, Katarzyna Januszkiewicz i Joanna Torchała.
Projekt edukacyjny.
Epilepsja
214 lutego obchodzone są Walentynki, ale nie wszyscy wiedzą, że 14.02 to również Dzień Chorych na Padaczkę. Święty Walenty jest patronem zakochanych, ale i osób chorych na padaczkę (epilepsję), czyli tzw. chorobę świętego Walentego. Dlatego z klasą drugą, w ramach projektu edukacyjnego „Jak mówić o niepełnosprawności?” rozmawialiśmy właśnie o epilepsji. Układaliśmy historyjkę obrazkową do opowiadania „Niespodziewany napad (padaczki)”. Następnie uczniowie dowiedzieli się, jak można pomóc osobie w czasie napadu padaczkowego oraz wspólnie ćwiczyli pozycję boczną ustaloną. Podsumowaniem było wykonanie “lawendowej wstążki” na znak solidarności z osobami chorującymi na padaczkę.
WALENTYNKI
9W dniu dzisiejszym, tj. 14 lutego 2024r., w naszej szkole obchodziliśmy ,,Walentynki‘’, w którym przekazaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią oraz „Dzień Wystrzałowej Fryzury”.
Organizatorzy imprezy zorganizowali w tym dniu specjalną ,,Pocztę walentynkową‘’, aby można było przekazać walentynkowe wyznania najbliższym. Szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej inicjatywy.
FOLKLOR ŁOWICKI
Audycja muzyczna.
35Dnia 13.02.2024 r. odbyła się, w naszej szkole, audycja muzyczna pt.” Folklor łowicki”.
Tancerze w tradycyjnych łowickich strojach zaprezentowali najpopularniejsze tańce z tego regionu: polkę, kujawiaka i oberka.
Dzieci miały okazję uczestniczyć w regionalnych zabawach w rytmie polki, a także w zabawie „Budujemy mosty” - bardzo popularnej w całej Polsce, a pochodzącej właśnie z okolic Łowicza.
Plan lekcji
II semestr
Drodzy Rodzice, Uczniowie!
Informujemy, że aktualny plan zajęć lekcyjnych na drugi semestr został umieszczony na stronie szkoły.
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
"Płuca po pandemii"
5Nasi uczniowie zagrali z WOŚP
Oj działo się, działo…..
32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2024 roku odbył się pod hasłem
”PŁUCA PO PANDEMII”
W dniu 28 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 32 finale WOŚP.
Wolontariusze to uczniowie klasy VIII i VII: Maja Gręda, Julia Kamyszek, Konrad Przybył i Konrad Kacprzyk. Kwestowali oni w niedzielę w sztabie w Pajęcznie, gdzie odbyły się liczne atrakcje min. pokazy, występy i licytacje.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Klasy I - III
38W dniu 25.01.24 r., w naszej szkole, gościliśmy przemiłych gości: Babcie i Dziadków.
Z tej okazji uczniowie klas1-3 przygotowali program artystyczny.
Pani Dyrektor przywitała wszystkich oraz złożyła wspaniałe życzenia.
Następnie dzieci zaprezentowały układy taneczne oraz recytowali wierszyki
Jak mówić o niepełnosprawności.
"Niezwykły wózek Lukrecji"
5W poniedziałek 22.01.24r. odbyły się kolejne zajęcia projektu edukacyjnego “Jak mówić o niepełnosprawności?”, tym razem uczniowie klasy I rozmawiali na temat niepełnosprawności ruchowej i mózgowego porażenia dziecięcego. Wprowadzeniem do zajęć była przeczytana przez nauczyciela krótka historyjka pt. “Niezwykły wózek Lukrecji”, zadaniem uczniów było ułożenie obrazków do wysłuchanego opowiadania wg. kolejności chronologicznej. Następnie uczniowie wyjaśniali trudne wyrazy zawarte w tekście tj. wózek inwalidzki, niepełnosprawność ruchowa, podjazd. Później wspólnie z nauczycielem wymieniali przyczyny niepełnosprawności ruchowej i tworzyli zasady, jakimi należy się kierować, by nie urazić takich osób. Uczniowie również obejrzeli filmik edukacyjny dotyczący tolerancji dla niepełnosprawności “Międzynarodowy dzień osób niepełnosprawnych”. Na zakończenie zajęć pierwszo
BAL KARNAWAŁOWY.
Przedszkole, klasy I - III.
95Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.
W czwartek, 18 stycznia na naszych uczniów i przedszkolaków czekała pięknie ustrojona sala gimnastyczna. W morskiej scenerii, przy pięknej muzyce dzieci bawiły się wspaniale. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, przygotowane przez animatorów. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, piłkarzy…nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali gimnastycznej podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowaw
SENSOPLASTYKA
26“Sensoplastyka to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw”.
Sensoplastyka w pracy z dziećmi wpływa na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia. Poprzez kolory, zapachy, struktury i smaki, pobudza wszystkie zmysły i wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. W ostatnim cyklu zajęć uczestniczyli uczniowie kl. III, którzy tworzyli masy plastyczne, “slime”, ciecz nienewtonowską, rękawiczki sensoryczne, masę solną oraz barwili makaron. Zabawy było co nie miara!
Piosenki i zwyczaje świąteczne z całego świata
Audycja muzyczna.
20Dnia 04.01.2024 r. odbyła się audycja muzyczna
pt. „Piosenki i zwyczaje świąteczne z całego świata”.
Dzieci wysłuchały 6 piosenek świątecznych w 5 językach:
angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim i ukraińskim.
Dowiedzieliśmy się również w ilu językach śpiewa się kolędę Cichą Noc,
"Razem na święta"
"W chwilach świątecznej bliskości i radości nie zapominajmy o tych, którzy ciepła i wsparcia potrzebują".
To hasło towarzyszyło uczniom klas starszych naszej szkoły, którzy wraz z p.L.Jackowską wzięli udział w Akcji "Razem na Święta" i przygotowali piękne kartki z życzeniami dla podopiecznych DPS w Bobrownikach.
JASEŁKA
“Święta tuż, tuż...”
74
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi,milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.
Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły, zamiast tradycyjnych
jasełek, wystawili spektakl na podstawie „Opowieści wigilijnej” Karola
Dickensa. Jest to przepiękna opowieść, która ukazuje nam jak istotna w naszym
życiu jest dobroć i hojność okazywana innym ludziom.
BASEN - 16.12.2023r.
W DNIU 16.12.2023r. odbedą się ostanie zajęcia na basenie - grupy i godziny autobusów zgodnie z harmonogramen
AKCJE WOLONTARIATU
1Kolejny raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że mają ogromne serca, potrafią się dzielić i pomagać innym.
Tym razem wzięli udział w Akcji "Paczka dla niemowlaczka" dostarczając do szkoły niezbędne prezenty dla najmłodszych kolegów i koleżanek oraz w Akcji "Podziel się słodkim smakołykiem" polegającej na zbiórce słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka.
PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE
"Opowieść wigilijna"
SPOTKANIE Z PARAOLIMPIJCZYKIEM
Jacek Przebierała
1413 grudnia 2023 roku, odwiedził nas pan Jacek Przebierała, zdobywca dwóch brązowych medali na Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney i Atenach w rzucie oszczepem. Sportowiec ten ma również na swoim koncie liczne medale z mistrzostw Europy, Świata i Polski. W prelekcji, którą wygłosił pan Jacek, udział wzięli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, uczniowie z Dworszowic Pakoszowych oraz klasy 7-8 ze szkoły w Sulmierzycach.
BRUDNE DZIECKO - TO SZCZĘŚLIWE DZIECKO
Sensoplastyka - klasa I - II
26
PROJEKT EDUKACYJNY
Jak mówić o niepełnosprawności - osoby głuche i niedosłyszące.
36 grudnia odbyły się kolejne zajęcia z projektu edukacyjnego „Jak mówić o niepełnosprawności?”. Z uczniami klasy III rozmawialiśmy o osobach głuchych i niedosłyszących.
Podczas zajęć uczniowie w grupach układali historyjkę obrazkową na podstawie opowiadania „Szymon i kosmiczne aparaty”, wymieniali symbole osób głuchych, omawiali sposoby pomocy osobom słabosłyszącym lub głuchym. Nauczyli się również paru ważnych słów w języku migowym: „Dzień dobry”, „Do widzenia”, „Proszę”, „Dziękuję”, „Przepraszam”. Na koniec zajęć uczniowie mieli okazję wczuć się w sytuację osób niesłyszących podczas gry w kalambury.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 14.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych