Kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego ORTOMISTRZ za nami!
10 czerwca 2026r. 17 uczniów wzięło udział w konkursie, który miał wyłonić Mistrza Ortografii. Przed uczestnikami stanęło nie lada wyzwanie. Wszyscy, zmierzyli się z trudnymi i różnorodnymi zadaniami i tym bardziej zasługują na gratulacje.
Ze Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach do testu przystąpili:
W kategorii klas IV – VI:
Nikola Milczarek
Milena Stępień
Klaudia Szczerkowska
Laura Zięba
W kategorii klas VII – VIII:
Marta Bisek
Zuzanna Mączyńska
Filip Paśnik
Ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Bogumiłowicach:
W kategorii klas IV – VI:
Oskar Myćka (kl. IV)
Maria Smolarek (kl. V)
Zofia Żurek (kl. V)
Alicja Gaik (kl. VI)
Gabriela Grzesiak (kl. VI)
W kategorii klas VII – VIII:
Maja Walczak (kl.VII)
Antoni Szymczak (kl.VII)
Magdalena Kapela (kl.VIII)
Antonina Kozłowska (kl.VIII)
Marcel Osiński (kl.VIII)
Ortomistrzami w kategorii klas IV – VI zostali:
I miejsce Maria Smolarek SP im. M. Konopnickiej w Bogumiłowicach
II miejsce Gabriela Grzesiak SP im. M. Konopnickiej w Bogumiłowicach
III miejsce Milena Stępień SP im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Nikola Milczarek SP im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach
Ortomistrzami w kategorii klas VII – VIII zostali:
I miejsce Marta Bisek SP im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach
II miejsce Zuzanna Mączyńska SP im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach
III miejsce Antonina Kozłowska SP im. M. Konopnickiej w Bogumiłowicach
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu za rok!
Organizatorki
mgr Aneta Głowacka - Garus
mgr Justyna Kubiak
mgr Edyta Ostrowska